EAD
Rodinné pasy
Miroslav Houška
MO Pelhřimov
Mladí křešťanští demokraté
KDU-ČSL

Nacházíte se zde: Úvodní stránka » Zdechovský: Zemědělci by za hospodaření kolem přehrady neměli být biti

Zdechovský: Zemědělci by za hospodaření kolem přehrady neměli být biti

Prosinec 20, 2017

Pelhřimovsko – Dopad směrnice o zbraních, nová certifikace dřeva, obchvat Pelhřimova, hospodaření poblíž nádrže Švihov a dvě přednášky o Evropské unii. To byl ve stručnosti celodenní program europoslance Tomáš Zdechovského na Pelhřimovsku.

kasparu_zdechovsky_duel_knihovna.jpgZahájil ho ve vlašimské zbrojařské firmě Sellier & Bellot, kde s jejím vedením řešil dopady evropské směrnice o zbraních. Následovalo setkání s vedením pelhřimovské radnice, kde se probíral mj. západní obchvat města. Starosta František Kučera, který je zároveň šéfem Sdružení vlastníků a soukromých obecních lesů, také apeloval na snahu zmírnit novou certifikaci nábytkářského kolosu IKEA, která znevýhodňuje české lesníky.

„Srdeční“ záležitostí pak pro Zdechovského jako rodáka z Kožlí u Ledče bylo setkání s předsedy zemědělských subjektů, na které má dopadnout zpřísnění podmínek pro hospodaření v ochranných pásmech přehrady Švihov (Želivka). „Udržením života v pásmu přehrady se zabývám dlouhodobě a komplexně. Proto jednám i o možnostech kompenzací pro zemědělce, kteří nemohou za to, že hospodaří zrovna u přehrady,“ zmínil europoslanec.

Poslanecký den završily dvě besedy. První se rozvinula mezi studenty Gymnázia a obchodní akademie Pelhřimov, druhá se konala pro veřejnost. Zdechovský tu absolvoval duel s psychiatrem a duchovním Maxem Kašparů, který má k Unii ostražitý postoj, protože podle něj opouští křesťanství. Europoslanec při besedě objasnil řadu mýtů o „zlé Unii“ a zdůraznil, že jako Česko zcela nevyužíváme možnosti aktivně sami ovlivňovat další směřování EU.
(Foto: Lucie Šprochová)