EAD
Rodinné pasy
Miroslav Houška
MO Pelhřimov
Mladí křešťanští demokraté
KDU-ČSL

Nacházíte se zde: Úvodní stránka » Zastupitel Houška proti sloučení „zvláštních“ škol i snaze je rušit

Zastupitel Houška proti sloučení „zvláštních“ škol i snaze je rušit

Listopad 30, 2015

Humpolec – Krajský zastupitel Miroslav Houška (KDU-ČSL) hlasoval proti sloučení humpolecké a pelhřimovské speciální (někdejší „zvláštní“) školy. Kromě slučování mu vadí i tlak na široce pojaté začleňování (inkluzi) a trend rušení těchto škol. mirek_houska_smich_lll.jpg
Zmíněný návrh na posledním zastupitelstvu předložilo vedení kraje. Oficiálním důvodem bylo to, že ředitelka humpolecké školy se k 31. 12. 2015 vzdává své funkce a město Humpolec odmítlo školu převzít do své zřizovatelské působnosti.
„Vedení kraje pokračuje ve slučování škol a podle souvisejícího bodu 68 si také neví rady s tlakem na umělé začleňování handicapovaných dětí do běžných tříd. To přitom nepomůže žádné straně – ani učitelům, ani žákům běžných tříd, ani dětem, které by rychlejším tempem byly stresované. Výsledkem bude přetvářka, jak jsme moderní, ale ze tříd se začleněnými děti ze speciálních škol budou rodiče své děti odhlašovat jinam,“ říká Houška, který věc konzultoval s učiteli na Pelhřimovsku.
Na krajském zastupitelstvu proběhla kolem tématu začleňování diskuse, kdy někteří nevěděli, co vlastně mají schválit. Houškovi kolegové z KDU-ČSL Václav Kodet a Jan Kasal navrhli celý bod stáhnout.
Podle Miroslava Houšky handicapované děti lépe podpoří to, co v Pelhřimově chystá místostarosta Josef Koch – přípravná třída před ZŠ. „Tam by děti se zdravotním, sociálním či dalším handicapem byly v maximálně patnáctičlenné skupině, která by je lépe připravila na úspěšný nástup do 1. třídy ZŠ. Pomohla by i rodině dítěte. Funguje to v řadě měst, viděli jsme to mj. v H. Brodě,“ uvedl Josef Koch. O celé věci informoval také Pelhřimovský deník.