EAD
Rodinné pasy
Miroslav Houška
MO Pelhřimov
Mladí křešťanští demokraté
KDU-ČSL

Nacházíte se zde: Úvodní stránka » Starosta Lukavce souhlasí s vyvěšením tibetské vlajky

Starosta Lukavce souhlasí s vyvěšením tibetské vlajky

Březen 9, 2016

Lukavec – Pelhřimovský deník informoval o tom, která města a obce letos vyvěsí tibetskou vlajku – v okrese jich má být šest. Bude mezi nimi i Lukavec, kde je starostou František Pinkas (KDU-ČSL). Akce Vlajka pro Tibet, kterou si svět připomíná násilné potlačení povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, se letos uskuteční zítra – tedy 10. března.
frantisek-pinkas-starosta-mestys-lukavec.jpgPelhřimovský deník mapuje některé radnice a připomíná, že průkopníkem ve vyvěšování vlajky v okrese byl nejspíš senožatský zvěrolékař Pavel Kaňka. „Zastupitelé vzali na vědomí, že tibetskou vlajku ve čtvrtek 10. března na radnici opět vyvěsíme,“ potvrdil starosta Senožat Zdeněk Vaněk (SNK).
Podobně smýšlejí i v Humpolci, kde začali vlajku vyvěšovat v první polovině předešlé dekády. „Když jsme se ke kampani přihlásili poprvé, tak se proti ozývali hlavně komunisté, kteří tento akt vnímali jako útok na oficiální politiku Číny. Reakce zklidnily, většina zastupitelů i obyvatel dnes s vyvěšováním tibetské vlajky souhlasí,“ popsal starosta města Jiří Kučera (ODS).
František Pinkas (KDU-ČSL), starosta městyse Lukavec, kde tibetská vlajka rovněž zavlaje, si nemyslí, že by příslušnost k akci Vlajka pro Tibet měla vyvolávat konfrontaci. „Nemám nic proti ekonomické spolupráci naší země s Čínou, ale to neznamená, že bychom nemohli symbolicky podporovat úsilí Tibeťanů, podporovat jejich boj za svobodu,“ poznamenal Pinkas.
Zatímco v Lukavci radní pro vyvěšení vlajky ruce zvedli, v Počátkách pro jasnou příslušnost k akci nebyli. Nepřipojí se ani Pelhřimov. K akci se naopak přihlásil Pacov i Kamenice nad Lipou, nejmenší přihlášenou obcí je Dobrá Voda u Pacova.
Zdroj: www.pelhrimovskydenik.cz, Foto: www.antoninsova.cz