EAD
Rodinné pasy
Miroslav Houška
MO Pelhřimov
Mladí křešťanští demokraté
KDU-ČSL
Říjen 2019
P Ú S Č P S N
« Zář    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archív aktualit

Naši kandidáti pro komunální volby v Pelhřimově

Září 26. 2018

Pelhřimov - Naše kandidátka pro komunální volby 2018 je pestrá. Jsou v ní zastoupeny různé profese - od elektrikáře, přes soukromé zemědělce až po lékaře a učitele. Celkem má těchto 21 kandidátů 66 dětí, což znamená úctyhodný průměr 3,1 dítěte na rodinu. Kdyby tedy naše civilizace stála na těchto lidech, nemusí mít obavy o svou budoucnost. dvojstrana_letak_sken.jpeg
Prosíme o Váš hlas pro celou tuto kandidátku. Program najdete v článku níže - zde:
zde. Více informací o jednotlivých kandidátech naleznete na našem Facebookovém profilu. Předvolební spot s první pětkou, ve kterém nechybí ani přípitek, lze zhlédnout na tomto místě. Těžiště naší kampaně je v drobných materiálech, abychom ušetřili. Nemáme ani jeden billboard nebo vitrínu, pouze voliče oslovujeme formou plachet s lídrem, letáků do schránek a reklam na sociálních sítích. Děkujeme za Váš hlas!

Živá voda pro Pelhřimov. Program KDU-ČSL Pelhřimov 2018

Září 26. 2018

Pelhřimov - Proč kandidujeme? Chceme odpovědně hospodařit s penězi města. Máme zkušenosti - v pelhřimovském zastupitelstvu pracujeme od roku 1990. Dvanáct let vedl město starosta zvolený za KDU-ČSL. Víme, že rozvoj města se neměří jen počty podniků a metry chodníků, ale i kvalitou lidského života všech generací. Chceme prosperující, a přitom klidné město s dostupnými službami a pestrou nabídkou vzdělání i volnočasových aktivit.vizual_pe_letak_1str.jpg

1) Zvláštní péči budeme věnovat zajištění dostatku vody pro město a jeho místní části. A za rozumnou cenu.
2) Budeme usilovat o co nejrychlejší stavbu západní části obchvatu města.
3) Budeme pokračovat v budování cyklostezek a cyklopruhů pro relax i jízdu do práce.
4) Podpoříme výstavbu především moderních bytových domů a také individuální bytovou výstavbu.
5) Chceme revitalizovat rekreační zónu kolem rybníka Stráž.
6) Budeme hledat využití pro stavby, které neslouží původnímu účelu a u kterých hrozí, že budou ostudou města (bývalá pošta, obchodní dům Vysočina, kostel sv. Anny…).
7) Budeme uceleně řešit prostor na pelhřimovských sídlištích (zeleň, osvětlení, hřiště, chodníky, parkoviště, stezky, stání pro odpady, stání pro kola).
8. S Charitou a Krajem Vysočina prozkoumáme možnosti azylového domu či bytů pro občany města v těžké situaci (domácí násilí, živelní pohroma…).
9) Prosadíme posílení internetového připojení v místních částech Pelhřimova.
10) Více zapojíme občany do rozhodování o investicích města. Prosadíme, aby o části rozpočtu Pelhřimova mohli lidé spolurozhodovat v anketě.

Kdo za nás v okrese kandiduje v podzimních volbách

Srpen 20. 2018

Pelhřimovsko – Přes 120 kandidátů v celkem 14 obcích okresu je ochotno hájit barvy KDU-ČSL při podzimních komunálních volbách. Dík patří všem těmto lidem, v drtivé většině nestraníků, a také našim členům a příznivcům, kteří tyto kandidátky pomáhali sestavovat. Držíme všem palce. ilustrace_candidatky.jpg
V Pelhřimově je lídrem 21členné kandidátky KDU-ČSL současný místostarosta Josef Koch, který má na radnici na starosti školství, kulturu, sport a sociální oblast. „Chci se zasadit o zásadní obchvat města a v sociální oblasti pak o bydlení pro lidi v těžké životní situaci,“ vysvětluje Josef Koch, jehož koníčkem je potápění. Dvojkou kandidátky je ekonom DH Dekor a předseda pelhřimovských lidovců Jan Matějů.
I v Humpolci mají 21 zastupitelů a na čele naší kandidátky se od minulých voleb vystřídali ředitel tamního Školního statku Jan Mácha a lesník Vlastimil Brukner. Oba muži spolu působí v radě města a také v Humpolci organizují tradiční grilování pro rodiny s dětmi a únorový karneval.
Pacovskou kandidátku vede osvědčený tandem Josef Blažek, ředitel zemědělské společnosti VOD Jetřichovec, a radní Josef Průša, jednatel Pacovské lesní. Letošní novou posilou kandidátky jsou lékařka Kateřina Rubáčková a ředitelka pacovské ZUŠ Pavla Hůšová.
V Počátkách jsme utvořili koalici s TOP 09, Stranou zelených a nezávislými kandidáty. Lídrem koaliční kandidátky je Miroslav Fojt, vedoucí regionálního oddělení Státního zemědělského intervenčního fondu, jehož velkým koníčkem je práce na statku u Jakubína.
Žirovnici vede do voleb Monika Moravová, která pracuje jako mzdová účetní v Knoflíkářském průmyslu. S manželem Milanem mají čtyři dcery. Jejími zájmy jsou pěší turistika, plavání, divadlo, zábavná literatura a kynologie.
Nejen čelo, ale celou většinu kandidátky pak ženy tvoří v Černovicích. Vede je naše příznivkyně a vedoucí místní knihovny Václava Šenoltová. Kromě kandidátky KDU-ČSL tam máme želízko v ohni i ve starostovi Janu Brožkovi, který „drží basu“ s Hasiči za Černovicko, za které už byl dvakrát zvolen.
Hornocerekvickou kandidátku vede technik a otec čtyř dětí Pavel Hunal. Výrazné omlazení ve městě, kde míváme dost hlasů, přinesli dva vysokoškolští studenti – Marie Dvořáková a Martin Havelka. Lukavec je jedna z našich opor - stálicí komunální politiky je tam náš starosta František Pinkas, absolvent Střední zemědělské a technické školy, otec čtyř dětí a příležitostný motorkář.
Častrovskou kandidátku vede úspěšná starostka Jana Houšková, manželka našeho okresního předsedy, která pochází z jižní Moravy a ve volném čase zpívá nejen v místním kostele, ale i v renomované kapele Božejáci. Žena na čele kandidátky je i v Jiřicích, a je jí místostarostka Marie Stejskalová. Dříve pracovala na úřadě v Humpolci a v bance. Jejím velkým koníčkem je cestování.
Novou nadějí pro voliče v Senožatech je mladá právnička Eva Jurečková, toho času na mateřské dovolené. Ve volném čase ráda čte, cestuje, chodí do kina, vaří a peče. Tradiční baštou lidovců je kromě Senožat také Želiv, kde tentokrát vedení kandidátky KDU-ČSL převzal překladatel Michael Líbl. Jeho koníčkem je cestování, část léta pracuje ve Švýcarsku.
Kromě kandidátek KDU-ČSL naše barvy hájí také samostatní kandidáti ve Veselé (dosavadní starostka Jana Mazancová) a v Božejově, kde se nově do služby hlásí pracovník firmy Sapeli a otec tří dětí Jiří Štercl.

Manželé Ochovi vyprávěli o svém soukromém děcáku

Květen 16. 2018

Humpolec – Velké odhodlání, vytrvalost a zároveň rozumný nadhled – to bylo znát z vyprávění manželů Hany a Tomáše Ochových, kterým „mámo“ a „táto“ dnes říká téměř 20 dětí. Besedu s nimi v Humpolci 15. května (na Mezinárodní den rodin) uspořádaly KDU-ČSL a Charita. celkova.jpg
„Někdo se diví, jak stíhám vařit a prát pro tolik lidí, ale to je to poslední. Hlavní je výchova. Už proto, že všechny děti, které jsme si vzali, byly problémové. Například osmiletý kluk sotva uměl mluvit. Neměly žádné návyky, na Vánoce se třeba vrhly na dárky jako zvířátka. Jiný kluk zase za rok přinesl ze školy 40 poznámek,“ svěřila se mimo jiné Hana Ochová, která pořádá výlety a společné akce nejen pro své biologické a osvojené děti, ale také pro děti z okolních rodin nebo spolužáky.
Tomáš Och pochází z Humpolce a se svou ženou nejprve začínali jako pěstouni a pak začali jako jedni z prvních v Česku provozovat soukromý dětský domov, protože stát tehdy nepovoloval tak velké pěstounské rodiny. Na dotaz, co je v jejich poslání motivuje, Ochovi odpověděli, že hlavně vědomí toho, že všechny osvojené děti už dnes předčí své rodiče (vzděláním, chováním, zázemím atd.) – občas prý děti ve vzteku chtějí odjet k biologickým rodičům, ale brzy se vracejí zpět k Ochovým.
„Hlavní problém je, že v sobě nemají zodpovědnost, nemají „stopku“, hranice pro své chování, protože jejich rodiče byli také nezodpovědní a nestarali se o ně,“ vysvětlil Tomáš Och. Podle něj je dnes trend „držet“ dítě co nejdéle i v problémové rodině, ale bohužel i za cenu, že se vyhrotí jeho chování, takže pak už nejde do dětského domova, ale rovnou do výchovného ústavu.
Další dotaz z publika zněl, jak se snášejí biologické a „osvojené“ děti. „Jsme rádi, že nám nikdy naše vlastní děti nevyčetly, že jsme si přibrali další,“ reagovala Hana Ochová. Kuriozitou je, že sice osvojené děti mívají psychické handicapy, ale i díky pohybu a sportu neznají antibiotika a většina ani nebyla u lékaře s běžnými nemocemi. Přínosem besedy byla i účast manželů Moniky a Aleše Dietrichových, kteří vedou a doprovázejí pěstouny na Vysočině a kteří v řadě věcí Ochovi doplnili.