EAD
Rodinné pasy
Miroslav Houška
MO Pelhřimov
Mladí křešťanští demokraté
KDU-ČSL

Nacházíte se zde: Úvodní stránka » Kdo za nás v okrese kandiduje v podzimních volbách

Kdo za nás v okrese kandiduje v podzimních volbách

Srpen 20, 2018

Pelhřimovsko – Přes 120 kandidátů v celkem 14 obcích okresu je ochotno hájit barvy KDU-ČSL při podzimních komunálních volbách. Dík patří všem těmto lidem, v drtivé většině nestraníků, a také našim členům a příznivcům, kteří tyto kandidátky pomáhali sestavovat. Držíme všem palce. ilustrace_candidatky.jpg
V Pelhřimově je lídrem 21členné kandidátky KDU-ČSL současný místostarosta Josef Koch, který má na radnici na starosti školství, kulturu, sport a sociální oblast. „Chci se zasadit o zásadní obchvat města a v sociální oblasti pak o bydlení pro lidi v těžké životní situaci,“ vysvětluje Josef Koch, jehož koníčkem je potápění. Dvojkou kandidátky je ekonom DH Dekor a předseda pelhřimovských lidovců Jan Matějů.
I v Humpolci mají 21 zastupitelů a na čele naší kandidátky se od minulých voleb vystřídali ředitel tamního Školního statku Jan Mácha a lesník Vlastimil Brukner. Oba muži spolu působí v radě města a také v Humpolci organizují tradiční grilování pro rodiny s dětmi a únorový karneval.
Pacovskou kandidátku vede osvědčený tandem Josef Blažek, ředitel zemědělské společnosti VOD Jetřichovec, a radní Josef Průša, jednatel Pacovské lesní. Letošní novou posilou kandidátky jsou lékařka Kateřina Rubáčková a ředitelka pacovské ZUŠ Pavla Hůšová.
V Počátkách jsme utvořili koalici s TOP 09, Stranou zelených a nezávislými kandidáty. Lídrem koaliční kandidátky je Miroslav Fojt, vedoucí regionálního oddělení Státního zemědělského intervenčního fondu, jehož velkým koníčkem je práce na statku u Jakubína.
Žirovnici vede do voleb Monika Moravová, která pracuje jako mzdová účetní v Knoflíkářském průmyslu. S manželem Milanem mají čtyři dcery. Jejími zájmy jsou pěší turistika, plavání, divadlo, zábavná literatura a kynologie.
Nejen čelo, ale celou většinu kandidátky pak ženy tvoří v Černovicích. Vede je naše příznivkyně a vedoucí místní knihovny Václava Šenoltová. Kromě kandidátky KDU-ČSL tam máme želízko v ohni i ve starostovi Janu Brožkovi, který „drží basu“ s Hasiči za Černovicko, za které už byl dvakrát zvolen.
Hornocerekvickou kandidátku vede technik a otec čtyř dětí Pavel Hunal. Výrazné omlazení ve městě, kde míváme dost hlasů, přinesli dva vysokoškolští studenti – Marie Dvořáková a Martin Havelka. Lukavec je jedna z našich opor - stálicí komunální politiky je tam náš starosta František Pinkas, absolvent Střední zemědělské a technické školy, otec čtyř dětí a příležitostný motorkář.
Častrovskou kandidátku vede úspěšná starostka Jana Houšková, manželka našeho okresního předsedy, která pochází z jižní Moravy a ve volném čase zpívá nejen v místním kostele, ale i v renomované kapele Božejáci. Žena na čele kandidátky je i v Jiřicích, a je jí místostarostka Marie Stejskalová. Dříve pracovala na úřadě v Humpolci a v bance. Jejím velkým koníčkem je cestování.
Novou nadějí pro voliče v Senožatech je mladá právnička Eva Jurečková, toho času na mateřské dovolené. Ve volném čase ráda čte, cestuje, chodí do kina, vaří a peče. Tradiční baštou lidovců je kromě Senožat také Želiv, kde tentokrát vedení kandidátky KDU-ČSL převzal překladatel Michael Líbl. Jeho koníčkem je cestování, část léta pracuje ve Švýcarsku.
Kromě kandidátek KDU-ČSL naše barvy hájí také samostatní kandidáti ve Veselé (dosavadní starostka Jana Mazancová) a v Božejově, kde se nově do služby hlásí pracovník firmy Sapeli a otec tří dětí Jiří Štercl.